Kuran okuyunca ne olur?

Kuran okuyunca ne olur?

Eğer bu sorunun cevabını samimiyetle merak ederek bu yazıya ulaştıysanız ben size bazı sorular sormak istiyorum; bu bir “yardımlaşma” çağrısıdır.

Kuran bir KİTAP: Bu kitabı okuyup bitirince ne olmasını umuyorsunuz?
Hiç bir kitap “beklentisiz” okunmaz.
Kuran okumaya karar verdi iseniz beklentileriniz nelerdir? Neden Kuran okumak istiyorsunuz?
Ortada bir Kitap var ve bu kitaptan somut olarak yarar umanlar mutlaka olmalı.

Amacım onlarla yardımlaşmak.

Bu konudaki cevabınızı yorum olarak veya “kuranincelemesi@gmail.com” adresine mail olarak yazabilirsiniz.

Not: “Sevap kazanmak için, kıyamet gününde şefaatçi olsun diye gibi cevaplar” arayanlar
https://suffagah.com/kuran-okumak-icin-9-sebep bu tarz sitelere gidip kendilerini kandırmaya devam edebilirler.

4 thoughts on “Kuran okuyunca ne olur?

  1. Hüseyin Atay, mealinin sunuşunda yanıtı yalınca vermiş:
    “Çağdaş iletişimin olanakları ile herkesi; ahlaksızı,
    hırsızı, sarhoşu, düzenbazı; bilgini, bilgeyi ve diğerlerini seyrediyor, dinliyor ve okuyorsunuz. Sizi yaratan, size insan diyen, sizi size anlatan Allah’ı da dinleyin ve kitabı olan Kuranı okuyun. Emin olun ki, vaktiniz asla boşa gitmeyecektir. Hem kendinizi, hem etrafınızdaki insanları, hem de evreni anlayacaksınız. Bir insan ne kadar evrensel olursa olsun, bütün evreni ve insanlığı kucaklamak konusunda Allah’tan daha evrensel olamaz.”
    Okumanın gerekçelerinden yalnızca BİRİ. On yıldır okuyorum ve bunların öylesine kuruluvermiş süslü cümleler, laf olsun diye kitaba savrulan övgüler olmadığına tanığım. Hem kendimi hem evreni daha iyi anladım, oradan biliyorum. Karşıma ne çıkarsa çıksın içini görebilmek için kullandığım neşter giderek keskinleşiyor, çok şükür.

  2. Kuranı okudum meal (turkce) olarak imanlı mümin olmamın hocaların anlatımlarına göre olmadığı Allah hakkında bilgiye tam vakıf değil isek kitapları,melekleri,peygamberleri ve ahiret gününe (mobeselerle takip ve kayıt altında olduğumuzun farkında olurda ona göre yaşam tarzi olusturursak ) yani toplum olarak yahut devlet olarak kurani anlamadan yahut anlamsizlastirirsak bela ve musibetin üzerimizden eksik olmayacağını istesekte istemesekte hata yapa yapa doğruyu bulacagimizi oysa ki kuran bize vahyi anlarsak toplumun veya devletlerin daha refah ve mutlu huzurlu barışcıl bir yaşamın oluşacağını anlamaktayim ogrenimin bilginin onemi iyi bir egitimin neleri oluşturacağı bu günün bilimi bağırıp durmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*