Tuğçe Işınsu Nasıl Dua Edilir?

Tuğçe Işınsu Nasıl Dua Edilir?

Kuran’ın anlaşılmasına ve anlatılmasına çalışmadan geçirdiğimiz her saniye, tek ve gerçek Tanrı’ya kulluk öğretisi olan tek ve gerçek dinden boşaltılan yerin çöplükle dolmasıyla sonuçlanıyor. Müslümanlık iddiasında bulunan hiç kimse bunu aklından çıkarmasın.


Bu sitenin okuyucusu olmayıp  “nasıl dua edilir” arayışında olup yolu arama motorlarından bu siteye düşenler için bir açıklama:

“Sayın okuyucu… Şu anda hayatın boyunca muhtemelen sana kimsenin kurmadığı cümleleri okuyacaksın. Lütfen ellerini iki başının arasına alıp biraz düşün. Belli ki bir eksiğin var ve bunu tamamlamak için bir DUA arayışındasın. Birisi sana gül suyuna 10 kez şu ayeti oku ve iç derse hemen inanacak durumdasın. Birisi sana falan ayeti 7 kez oku sonra şunu yap derse hemen yapacak durumdasın.  Lütfen şunu düşün… SEN NASIL BİR YARATICIYA inanıyorsun? Senin inandığın yaratıcı, senin ihtiyaç içinde olduğunu GÖRMÜYOR mu? Görüyorsa sen ihtiyaç içinde olduğunu istediğin zaman DUYMUYOR mu? Görüyor ve duyuyorsa harekete geçmek için neden senin  7 kere falan duayı okumanı, 10 kere filan duayı suya okuyup içmeni bekliyor? Yaratıcı seninle dalga mı geçiyor? Ya da sen böyle şeyler yaparak onu hafife mi almış oluyorsun? DUA’ nın gerçekte ne olduğunu öğrenmek istiyor musun?  Kestirme yollara kaçmadan; gerçeği yalnızca gerçeği öğrenmek için EMEK ve ÇABA harcamaya var mısın?

Lütfen düşün…


“Kuranda dua” konulu yazımın giriş kısmını yayınladım; bu konuda çalışmalarım devam ettiği için henüz devamını yazılaştıramadım. Ama bu yazı, ilgili yazıdizisine bir ek olsun.

Yazının başlığı size tuhaf gelmiş olabilir; zaten tuhaf… Ama bu tuhaf cümle kapsamı içinde arama motorlarında en çok arananlara girmiş. Demek ki büyük bir kitle Tuğçe Işınsu’dan nasıl dua edeceğine ilişkin bilgiler arıyormuş.


Sizce Al Capone’nin bu sözlerinin anlamı ne? Al Capone haklı mı? Yoksa biraz haklı biraz haksız mı?
Şimdi biraz arama motoru arası: (Al Capone ile ilişkili)
Tuğçe Işınsu kitabını herkes merak ediyor. Herkes Tuğçe Işınsu’nun kitaplarındaki nasıl dua edilir, duaların sırrı nedir, en etkili dua nedir gibi soruların yanıtlarını arıyor. Tuğçe Işınsu nasıl zayıfladı sorusu ise hala merak konusu. Tuğçe Işınsu’nun nasıl zayıfladığını merak eden insanlar Tuğçe Işınsu’nun acaba zayıflama duası kitabı var mı bunu merak ediyor. Tuğçe Işınsu kimdir sorusu ise en çok merak edilen sorulardan. Tuğçe Işınsu, bu sorulara yanıt verdi mi bu da marak konusu.Daha ne kadar apatllaşacağız sorusu ise sorulmadığı için merak da edilmiyor. Bizi her gün aptallaştırmak için  beytin yanında düzenli olarak alkışlıyorlar ve el çırpıyorlar. Bu da merak edilmiyor.
Arama motoru arası bitti.

İsterseniz yazıma T.I isimli kişinin “El-Vedud” isimli kitabından ( sayfalara basılı ve ciltli oluğu için kitap demek zorundayım)  biraz alıntı yapayım:

KİTAP KAPAĞI (150. Baskı)

“Bu kitaptaki tüm dualar,uygulamalar, ritüeller ve yollar seni dileğine yaklaştırsın Allah’ın izniyle”

BAŞLARKEN BÖLÜMÜNDEN

“Bir amacın ve dileğin varsa, seni ona yaklaştıracak bir yolu sana getiriyor her sayfasıyal EL VEDUD”

“Bir insanı yaşamdan soğutacak ya da ayıracak büyük çöküşler yaşadım, darbeler aldım, ……. Artık her şey bitti düzelmez dedim, sonra sırları keşfettim, dualara sarıldım…”

“Şimdi iki elini birbirine sürt ve iyice ısıyı hisset,sonra ellerini aç ve İSRA SURESİ 82. AYETİ oku, “bu konumun şifalanmasını niyet ediyorum” de içinden , ardından ellerini BU KİTAPTA gezdir, içindeki ses “dur” dediğinde dur. O sayfa şimdi senin sayfandır. O sayfayı oku anla, uygula, yaşamına geçir.Akışta kal, sonucu ve ışığı kalbinle yakip et..

ŞİMDİ DE SAYFALARA GÖZ ATALIM…

Evlenmek İçin: Temzi su ve gül suyu karışımına 21 adet HAŞR SURESİ okunur; okuma esnasında AMBER TÜTSÜSÜ yapılır… KARIŞIM 7 CUMA SÜRÜLÜR.

Hamile kalmak için: Gül suyu ve normal su karıştırılır. Üzerine CUMA SURESİ okunur ve içilir. Aradan MÜLK SURESİNİN …….. AYETİ 7 ADET HURMA ÇEKİRDEĞİ ÜZERİNE OKUNUR, hurmalar yatak odasında bekletilir…..”


İşin ilginci şu: Yüzlerce baskı yapmış bu kitaba “dini olmayan” bir kitabevinin giriş kısmında rastladım. “Dini kitabevleri”nin raflarında zaten dua kitaplarından geçilmiyor. Ama “seküler kitapçılarda” boy boy kapı girişlerinde böyle bir kitaba rastlayınca konu ilgimi çekti. Bunun nedeni hakkında uzun uzun yazabilirim.  Ama buna gerek yok. Çünkü bir arkadaşım konuyu benden daha iyi çalışmış ve yazılaştırmış.  O yüzden sözü fazla uzatmama gerek yok. Bu güzel bir yazı ile sizleri başbaşa bırakıyorum:

Dinden Boşalan Yeri Din Doldurur

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*