Trend tanrısına iman etmek

Siz sağlığınız için şeker kullanmamayı keşfetmiş olabilirsiniz. Ama bu tek başına sizi sağlıklı yapmaz. Cips yemeye devam ederseniz oldunuz sağlığınızdan. Sağlığınızı bozup bundan nemalanmak isteyenler “şekere karşıyız” derneğinin bizzat kurucusu olabilirler. Maksatları cips yemeye devam etmenizdir.

Kuran bizi hayatın bütününe karşı korumak (sakındırmak-takva) için vardır.  Kuran bizi doğru yolda iken yanlışa düşmek konusunda sık sık uyarır. Hatta elçilerin zaman zaman düştükleri veya düşeyazdıkları yanlış yapma durumlarını bize aktarır. Bu demektir ki biz aynı anda doğrular ve yanlışlar içerisindeyiz.

İman etmek demenin “güvenmek” anlamına geldiğini Kuran çalışırları bilmektedir. Öyleyse  yazının başlığını “trend tanrısına güvenmek” olarak anlamanız gerekiyor. Arada bir “ne olup bitiyor” diye baktığım bir fysbuk hesabım var.  Takip ettiğim bazı gruplar ve kişiler var. Neredeyse 1 yıldır girmiyordum. İçinde bulunduğumuz şu tamkapanmalı günlerde konu ile ilgili neler dile getirilmiş diye bir baktım. Hani Kuran çalışanlar kritik düşünebilir kimselerdi ya! Bakalım neler yazmışlar diye. Girmez görmez olaydım. Neden trnd tanrısına iman ettiklerini şuraya bir kaç görsel asarak dile getirmeye çalışayım.

Trend tanrısına iman edince ne olur? Bu sorunun cevabını da bizzat Kuran’da siz arayın.

Ama kısaca şunu söyleyebilirim. “Yalnızca Kuran” mesajı veya “hadisler dinin kaynağıdır” savunusu hiç fark etmez; ne yazık ki sadece bir trend meselesiymiş.  Kuran çoğu insan için yapacak başka iyi bir şeyi olmadığı için bir “hobi” imiş. Şu an gidişat bunu gösteriyor. Umarım yanılırım.

Taslaman ve taslaman gillere “gerçeğin kitabı” söylenmesi gerektiğini sitesinde söylemiş.
Edip “ileri gidenler”den!. Yirmili yaşlar trendi onu kesmemiş, fotosunu dans ettirme mescidine girmiş. “Yalnız’ca Kuran” a şahit oldu orada kaldı. Uzun süredir sitesinde yazı yazmıyor. 19 konusu çalışmıyor. Sosyal medyada dile getirdikleri yoğurdun kaymağı derinliğinde. Ciddi olarak hiç bir meselede derinleşemiyor. Zamanında yazdıkları çok değerli. Ama orada kaldı. Edip’e çok yüklenmemin nedeni kendisini bizzat bir kaç kez uyarma şansımız olması. Kulak asmıyor.

1 yorum

  1. B*k çukuru diyeceğim geliyor, acaba fazla mı ağır diyorum her seferinde. Ama yok, sosyal medya bildiğin b*k çukuru. Temiz de girsen kirleniyorsun. Gökten b*k yağıyor. Kimisi de bekliyor taş yağacak diye.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


**