Sosyal medya caiz midir hocam?

Kendilerine yazık eden kimselere melekler, canlarını alırken: «Ne işde idiniz!» dediler. Bunlar: «Biz yeryüzünde çaresizdik» diye cevap verdiler. Melekler de: «Allah’ın yeri geniş değil miydi? Hicret etseydiniz ya!» dediler. İşte onların barınağı cehennemdir; orası ne kötü bir gidiş yeridir.

Söylenecek sözlerini kalıcı platformlarda değil de sosyal  medya denilen zehirli ve aldatıcı ortamda su üstüne yazı yazarcasına; sırf beğeni, yorum vb. yanılsamalara kendilerini kaptırıp, gün boyu zamanlarını buralarda harcayan ve aslında hiç bir şey söylememiş olan, bir değer üretmeyen, hiç kimseye faydası olmayanlara ….

….melekler, canlarını alırken: «Ne işde idiniz!» dediler

….Bunlar: «Biz yeryüzünde ( el-ARZ’DA)  çaresizdik» diye cevap verdiler.

….Melekler de: «Allah’ın yeri geniş değil miydi? Hicret etseydiniz ya!» dediler.  Mesela, veri tabanı size ait olan ve sosyal medyanın zehirli ortamından uzak, kalıcı platformlar kursaydınız ya dediler. Oysa siz Fcbbkk meşhurken gittiniz oralarda yazdınız, tartıştınız, sonra tivttire dadandınız vaktinizi orada heba ettiniz, oturup makale yazmak yerine canlı yayın açıp video çektiniz, insanlar sizi durakta otobüs beklerken veya tuvallette s.çarken vakit doldurmak için izledi, beğendi, yorum yaptı siz bunu bir halt sandınız, aslında hiç bir değer üretmediniz bir tek insan yetiştirmediniz, bir tek insana gerçekten vesile olamadınız, bu sırada sizin o çok değer verdiğiniz sosyal medya sayesinde toplumun değerleri alt üst oldu, insanların beyni zehirlendi…Allah’ın el-ARZI ( SUNDUKLARI) GENİŞ DEĞİL MİYDİ, gavurun kurduğu platformlara dört elle sarılacağınıza kendi mescitlerinizi kuramaz mıydınız, kalıcı ve değerli işler üretemez miydiniz?

İşte onların barınağı cehennemdir; orası ne kötü bir gidiş yeridir. (TOPLUMSAL ÇÖKÜŞ)

SOSYAL MEDYA KULLANA KULLANA KAFASI GİDENLERE BİR ÖRNEK

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


**